„Eiffel – aina kõrgemale“
Kui kogu Eiffeli torni metallkonstruktsioon sulatada ja vormida risttahukaks, mille alus on sama suur kui torni alus (125x 125 meetrit), siis kui kõrge see risttahukas oleks? Sellele ja mitmele teisele küsimusele, mis on seotud Eiffeli torni ehitamisega, annab vastuse haridusprogramm, mis valmis Gustave Eiffeli poja-poja-poja poolt loodud näituse „Eiffel, aina kõrgemale“ põhjal.
Omandame ülevaate Gustave Eiffeli elust ja tegevusest ning tema rollist arhitektuuri, raadioside, lennunduse ja meteoroloogia arendajana.
Saame vastused küsimustele: miks Eiffeli torn ehitati, mis oli selles ehitises erakordset ja ainulaadset, milliseid innovatsioone G. Eiffel oma ehitamisel kasutas, milline on tema seos Eestiga, milliseid hooneid ja rajatisi peale Eiffeli torni veel ehitas, kuidas mõjutas tööstusrevolutsioon 19. sajandil riike ja inimesi. Miks on inimestel olnud kõigil ajastutel vajadus ehitada ühe kõrgemaid ehitisi? Millised on maailma kõrgeimad hooned täna, 135 aastat päras Eiffeli torni avamist?
Osalejad saavad meeskondades esitatud küsimuste üle arutada ning lego-klotsidest ühe pika silla, ühe tuulekindla pülooni ja ühe kõrge torni ehitada.
Programmi lõpus saavad meeskonnad Teletorni vaateplatvormi ja avatud rõdu külastada.
VANUSEGRUPP
Kohandatud erinevatele vanuseastmele: 1.–4. klass; 5.–9. klass
PROGRAMMI KESTUS
1,5 tundi
GRUPI SUURUS
30 õpilast
MIS ÕPPEAINEGA SEOTUD ON
Ajalugu, füüsika
HIND
9 €/õpilane
LISAINFO JA SOODUSTUSED
Iga 10 õpilase kohta 1 õpetaja tasuta.
Soovitav on programmi kasutada, kui tunni teemad on jõudnud mõisteteni tööstusrevolutsioon, maailmanäitused, tuuletakistus, arhitektuuri areng 19. sajandil.