Näituseala püsiehitised

Kahekümne esimesel korrusel on mõlema lifti ees suletud uks. Ustel on ukselingid, mis on parempoolsel uksel vasakul pool ja vasakpoolsel uksel paremal pool. Lahtilükatud uksed sulguvad ise. Nende kaudu pääseb 360-kraadisele näitusealale. Liftist torni välisseinani on umbes üheksa meetrit.

Liftide ees kolme meetri kaugusel on suur näitust reklaamiv tahvel, mille teisel pool on võimalik fotografeerida. Trükitud juhend on fotoaparaadi kõrval.

Otse lifti parempoolse ukse ees nelja meetri kaugusel, poolel teel välisseinani, viib keerdtrepp kahekümne teisele korrusele kohvikusse ning sealt terrassile. Terrassi serval on võimalik harrastada servalkõndi. Sinna saab ka liftiga. Selleks tuleb eelnevalt infolaua või turvatöötaja abi paluda.

Näitusteala teised püsiehitised on ümarad ja kõvast valgest materjalist – fiiberplastist.
Liftist paremal on valge ümar WC. Selle torni välisseinapoolses küljes on kaks valget toolidega lastelauda. WC lükatav uks on poolviltu lifti poole. Uksepakku ei ole. Neli ümarat kraanikaussi on vasakul, nende kohal seinal on peeglid. Kraanid on fotosilmaga, seebinõud on kõrgemal kraanide vahel. Seebi saab kätte ees allservas asuvale klahvile vajutades. Kraanidest paremal on kätekuivati. Neli tavakabiini on otse, nendeni on seitse sammu. Kabiini sisenedes on paber vasakul ja plaat vee jaoks tagaseinas.

Lifti taga on samasugune ümarakujuline töötajate ruum ja ka evakuatsioonitee. Selle ja lifti vahele on paigutatud võrguga piiratud lastenurk ehk nukleotiidide pallimeri. See sulgeb seintevahelise läbipääsu.

Liftist vasakul on kolmas ümar ala, mis on poolitatud. Välisseina poolne pool on infolett. Sisemine pool on poolkerakujuline ja mõeldud infoleti töötajatele.

Välisseinast sissepoole ühel kolmandikul ümbritseb korrust ringikujuliselt korrapäraselt viisteist nähtavat sammast. Kokku on tugisambaid 16, üks on varjatud ja jääb siseehitise sisse.

Näitusealale on suvaliselt paigutatud nihutatavaid suuri toole nagu oli fuajees ja ümaraid valgeid seest musti munatoole.

Robotseened ja allavaateaknad

Välisseina ääres eri kohtades on akende all kokku kuus valget vaatetoru ehk robotseent. Nad seisavad tugeval ümaral jalal. Puutetundlikud ekraanid on samuti ümarad ja ülalt laienevale alusele kinnitatud. See meenutab seenekübarat, mis on sissepoole painutatud. Nii on ekraani mugav käsitseda. Ekraanil on veel üks nelinurkne ekraan, kus saab kaameraid liigutada ja ekraani allserva loetelust objekte valida, nagu näiteks Helsingi, Paljassaare poolsaar, Muuga, Aegna saar, Naissaar, Matura 2000 ala või hoopis Haabneeme alevik, Pringi küla, Pärnamäe küla või siis Rannakaitse patarei nr 1. Iga vaatetoru loetelus on objektid, milleni kaamera pilt ulatub. Vaated ilmuvad reaalajas. Kaamerad on paigutatud seentele nii, et kogu torni ümbrus on vaadeldav. Vihmase ilmaga ilmuvad ekraanile vaid vihmapiisad.

Ekraani pilti on võimalik suurendada, üles saab otsida ka ajaloolised vaated ning ajaloolise info. Vaateid saab vaadata erinevatel aastaaegadel, vaadata otsevaateid ja mängida Tallinna tulevikuga. Valida on eesti, vene ja inglise keele vahel.

Umbes meetri kaugusel välisseinast on põrandas eri kohtades kuus ümarat klaasist umbes poolemeetrise läbimõõduga akent, mille kaudu saab 170 meetri kõrguselt kas õue või kauplusealale alla vaadata. Neljakandiline lüliti on akna kõrval välisseina pool. Sellele astudes aken avaneb ja sulgub.

Ekraani pilti on võimalik suurendada, üles otsida ajaloolised vaated ning ajaloolise info. Saab vaadata vaateid erinevatel aastaaegadel, vaadata otsevaateid ja mängida Tallinna tulevikuga. Valida on eesti, vene ja inglise keele vahel.

Umbes meetri kaugusel välisseinast on põrandas eri kohtades kuus ümarat klaasist umbes poolemeetrise läbimõõduga akent, mille kaudu saab 170 meetri kõrguselt alla vaadata kas õue või kauplusealale. Neljakandiline lüliti on akna kõrval välisseina pool. Sellele astudes aken avaneb ja sulgub.

EDASI: VAADE AKENDEST.