Pariisist tulnud rändnäitus „Eiffel, aina kõrgemale“

Toimumiseaeg

18.04.2024 - 31.12.2024

Kas teadsid, et tänavu tähistab maailma üks ikoonilisemaid ehitisi, Eiffeli torn, 135. sünnipäeva? Pakume sulle erakordset võimalust minna ajas tagasi ja avastada insenerikunsti, mis muutis igaveseks maailma.

Tallinna Teletornil on au võõrustada Pariisist tulnud rändnäitust „Eiffel, aina kõrgemale“, mis jääb avatuks kuni 30. septembrini 2024. Selle erakordse sündmuse raames tähistatakse ühe maailma ikoonilisema ehitise, Eiffeli torni, 135. sünnipäeva.

Gustave Eiffel, visionäär ja hinnatud insener, seadis endale 19. sajandil ambitsioonika eesmärgi – luua midagi enneolematut. Sellest unistusest sündiski Eiffeli torn, mis ei olnud pelgalt hoone, vaid monumentaalne samm edasi arhitektuuri ja ehitustehnoloogia valdkonnas. 

Näitus on 100% ekraanivaba ja on vormistatud inseneride jaoks kõige levinumas 2D formaadis. Näitus koosneb 12 stendist, mis tutvustavad Gustave Eiffeli esimesi töid ning need paneelid on paigutatud Teletorni erinevatele korrustele. 

  • Lugu saab alguse 2. korruse fuajeest, mis teeb sissejuhatuse näitusele.
  • Edasi liigub näitus vitraažisaali ja seal jutustab väljapanek Gustav Eiffeli lapsepõlvest ja tema esimestest töödest insenerina.
  • 21. korruse väljapanek räägib Eiffeli torni saamise ja jäämise loo.
  • Ning tornist alla tulles, 1. korrusel liftist väljudes, saab ülevaate sellest, kuidas Eiffeli torni ehitamisel kasutatatud insenerivaldkonna uuendused ja juhtmevaba telegraafia päästsin selle torni püsimajäämise ning mõjutasid maailma.

Selleks, et Eiffeli torni loomise lugu jõuaks ka vaegnägijateni, oleme loonud näitusele ka kirjeldustõlke, mis on saadaval kassas.

Tallinna Teletorn on äärmiselt tänulik võimaluse eest sellist auväärset näitust võõrustada ning kutsub kõiki huvilisi osa saama ajaloolisest rännakust, kus avastatakse üheskoos Eiffeli torni loomise lugu. Juba muistsed Pirita inimesed ütlesid: „Enne kui lähed Eiffeli torni külastama, käi ära Teletornis!“

NB! Informatsioon aastapileti omanikele – teil tasub planeerida näituse külastus suvekuudel viimasele kolmapäevale. Sest just siis korraldame teile ja ainult teile näituse „Eiffel, aina kõrgemale” TASUTA tuuri, kus näituse sünniloost ja Eiffeli ajaloost räägib teile Teletorni elamusjuht. TASUTA tuurid aastapileti omanikele toimuvad sel suvel: 31.07, 28.08, 25.09, 30.10, 27.11 ja 18.12  kell 17.00. Osaluse tuuril tagab eelregistreerimine!

Seda näitust planeerides on Tallinna Teletorn lähtunud keskkonna jalajäljest. Ekspositsooni esitlus ei vaja lisa elektrit või tehnilisi vahendeid. Green Key ökomärgise omanikuna arvutame näituse lõppedes välja ka selle kestlikkuse jalajälje vastavalt muuseumitele välja töötatud metoodikale.


Galerii näituse avamisest 18.04. Fotograaf Tarvo Tiivits.