Kosmoseteadlased Teletornis

Näituse „Elus Universum“ raames toimuvad Tallinna Teletornis kohtumisõhtud kosmoseteadlastega.

Inspireerivale vestlusõhtule oodatakse kõiki, kel huvi kosmoses toimuva vastu. See on suurepärane võimalus saada osa kosmoseteadlase inspireerivast mõttemaailmast ja kuulda värskeid uudiseid otse allikatelt.

universum


Toimumise kava ja videotutvustused:

Teemaõhtud toimuvad 2. korruse kinosaalis ning viimane loeng (20.04) on kõigile tasuta! (NB! 21. korrusele kehtib tavapilet). Palume vaid e-maili teel eelnevalt loengu aeg broneerida: teletorn@teletorn.ee (kuupäev; nimi) või lehe all registreerimisvormi kaudu. Kohtade arv piiratud!


Teletorni näitus „Elus Universum“ valmis Teletorni ja Eesti Kosmosekeskuse tippteadlaste koostöös. Näituse põhimagnetiks on visuaalekspositsiooni täiendav põnev kogemus-tundmuslik osa. Näitusel tuuakse välja teaduse uusimad avastused kosmosevallas – alates tehnoloogiast kuni universumi mõistatusteni välja. Ekspositsioon jääb huvilistele avatuks kuni 30. aprillini 2016. Möödunud aasta 18. novembril avatud näitus on väga populaarne – tänaseks on seda külastanud juba üle 20 000 inimese.


Eesti on alates 1. septembrist 2015 Euroopa Kosmoseagentuuri liige. Värskel näitusel kajastuvad nii Eesti tippteadlaste rahvusvahelise koostöö tulemused kui maailma uusimad avastused elu võimalikkusest kosmoses.

Näituse koostamisel on lisaks Tartu Observatooriumi ja Tartu Ülikooli teadustöödele kasutatud pilte ja videomaterjali Euroopa Komoseagentuuri (ESA), Euroopa Lõunaobservatooriumi (ESO), Ameerika rahvusliku komoseagentuuri (NASA) arhiividest. Ekspositsiooni on integreeritud ka Eesti kosmosehuvilise ja hobifotograafi Raivo Heina digitaalfotode näitus, kus tulevad esitlusele ka mitu esmakordselt avalikkusele tutvustatavad kosmosefotot. Kosmosenäitusele pääseb Teletorni tavapiletiga. Korraga saab näitusega tutvuda 100 inimest.


Külasta Teletorni Facebooki lehekülge ja Youtube.


Registreeri oma osalus siin:

Loengud ja treeningud