PIKENDATUD! Teletornis saab nautida Eesti parimaid looduspilte

Toimumiseaeg

30.11.2016 - 24.04.2017

Teletornis saab nautida Eesti parimaid looduspilte

30. novembril avati Teletornis Eesti parimate loodusfotode ülevaatenäitus. Väljapanekul on 60 suuremõõdulist viimastel aastatel auhinnatud ajakirja Eesti Loodus fotovõistluse fotot. Näitus jääb avatuks kuni 24. aprillini 2017.

Näituse avamisel kuulutatati välja 2016 parimad loodusfotod ja 10 neist on ka näitusel imetlemiseks. Ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Toomas Kuke sõnul on siiani igal aastal auhinnatavaid fotosid saanud nautida vaid elektrooniliselt ekraanilt ning auhinnatseremoonial siis nüüd on parimad palad toodud laiema auditooriumi ette kvaliteetses väljaprindis.

Ajakiri „Eesti Loodus“ on korraldanud fotovõistlusi 16 korda: esimene oli aastal 2000. Antud näitusele on välja valitud 50 tööd viimase kolme aasta võistluste auhinnatud töödest, mida oli kokku ligi 80. Teistest võistlustest eristab Eesti Looduse fotovõistlust keskendatus liigipiltidele: pildistatud loom, taim või seen peab olema äratuntav, fotograaf peab näitusele saadetud pildile lisama lühikese loo foto saamisest ja nimetama pildistatud organismi nii täpselt, kui oskab. Tavapärane „maastiku“ kategooria Eesti Looduse võistlusel puudub. Koostöös keskkonnaministeeriumiga on eraldi välja antud eriauhinda parima elurikkuse foto eest.2016. aasta fotovõistlus parimad tööd selgusid novembris. Võidutööd leiab veebilehelt SIIT

Eesti Loodus 2015

Näituse avamise galerii