Teletorni fuajee on helehallide seintega. Põrandal on hallid üle meetri pikkused ja poole meetri laiused valgetähnilised rombikujulised plaadid. Teletorni ümarat kuju järgivad väiksemad 20×20 cm üle ühe hallid ja helesinised plaadid. Nendel on trükitähtedega kaugelt siia sõitnud ehitajate eesnime esitähed. Tähtedest seespool on plaatidel kirjas ilmakaari näitavad kraadid. Disainerid lahendasid teletorni sisekujunduse kosmiliselt.

Fuajee lagi on helesinine. Vastu lage on hulgaliselt poolkerakujulisi valgeid valgusteid. Mõlemal pool peale välisust on juhtmetega vooluvõrku ühendatud valgest matist materjalist helendavad ilma nägudeta vähemalt meetrikõrgused tulnukmehikesed. Vasakul seisab üks, paremal akende all ripuvad laes pead alaspidi veel neli väiksemat.

Välisukse juurest päripäeva liikudes on peale seisvat mehikest vasakul ümar laud infovoldikutega ja kolm suurt üksteise järel paiknevat kattega kaetud ümarat istumiskohta. Seal on ka laiad aknalauad.

Uksed on teletornis tumedad või läbipaistvad. Vasakus seinas on tume uks kollase figuuridega plafooniga. Seal on WC, kuhu sisenedes kitsamas koridoriosas on paremal kraanikausid, fotosilmaga kraanid ja pesuainega konteiner nende kohal. Kabiinid on otse taga ruumi laiemas osas.

Uksest paremal kasvab potilill.

Vastasseina keskmest vasakul on helehall ovaalse väljavenitatud kera kujuline kosmoselaeva meenutav infolaud kahe töökohaga. Laua välimisel küljel on mõlemas otsas kaks poolkerakujulist süvendit. Teenindaja taga seinal kuvab teler jooksvalt informatsiooni külastuse hindade ja muu kohta. Ka seal ripuvad jalgupidi laes kolm valget tulnukat.

Otse kahe järjestikuse ukse taga algab teletorni väljapanek. Esimest ust ümbritseb helesinine sein. Ukse kõrval vasakul seinal on informatiivsed kollased ümarad sildid. Uksest paremal kasvab suures valges potis havisaba. Lillest paremal vastasseinas on seinale kinnitatud läbipaistvale plaadile kantud teletorni kujutis ja majaplaan lahtimonteeritud teletorni näol koos selgitavate märkustega.

Poolviltu paremal teleriekraani ees on musta nööriga piiratud alal käimasoleva geeninäituse eksponaat sekvenaator. Seinal lilla ring vastavasisulise infoga ja suur mustvalge foto James D. Watsoni ja Francis Cricki kujutisega, kes avastasid 1953. aastal DNA kaksikheeliksi kujulise ülesehituse.

Ka paremal seinas on uks ja selle ees kolm kolmnurkset suurt istet. Fuajee paremast nurgast läheb klaasrinnatise ja metallkäsipuuga ääristatud trepp alla esimesele korrusele.

EDASI: SISENEDES TEISE KORRUSE KLAASUSTEST.