PULSS314: Kõrgelt öeldud”

PRESSITEADE

SA Tallinna Teletorn
03. märts 2020

Laupäeval, 14. märtsil toimub Tallinna Teletorni 175 m kõrgusel avatud vaateplatvormil TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide üliõpilaste ühekordne performatiivne aktsioon „Kõrgelt öeldud“. Sündmus toimub Teletorni „Noortefestivali PULSS 314“ raames, kus iga kuu saavad erinevad kunstnikud vaba platvormi teletorni panoraamkorrusel esinemiseks.

Aktsiooni “Kõrgelt öeldud” viivad läbi kultuuriakadeemia etenduskunstide kolmanda kursuse tudengid Anumai Raska ja Jürgen Volmer, kelle eesmärgiks on teada saada, mis küsimused täna inimeste peades keerlevad.

Etendajad asuvad aktsiooni esimest osa läbi viima juba hommikul kell 10.00, suunates külastajaid jagama oma mõtteid ja küsimusi. „Meid huvitab, mida sa täna küsid? Kellelt sa küsid? Kui lihtne on küsida? Kuhu küsimused meid viivad?,“ räägib Anumai Raska. “Kõrgelt öeldud” kontseptsiooni keskne fookus on küsimise potentsiaalil. Vastuse lõplikkuse kõrval on küsimine midagi, mis meid edasi viib“.

Külastajate esitatud küsimused märgitakse üles, kuniks neid on kogunenud 314 – täpselt nii palju, kui on teletornil kõrgust (314 meetrit). Aktsiooni teises osas viiakse saadud mõtted-küsimused teletorni terrassile, kust need maailma poole tuulde hüütakse, moodustades sealjuures ka tunniajase audiovisuaalse performance’i. „Töö tervik tekib just paljude küsimuste ning mõtete põimimisel – mis juhtub peale seda kui oleme saanud kuulda tänase päeva 314 küsimust,“ selgitab Jürgen Volmer.

Kogutud küsimused lähevad tuulde terrassilt neis keeltes nagu need on esitatud ning publikul on võimenduse kaudu võimalik seda vaate- ja kuuldemängu jälgida 22. korruse restoranist, kuhu terrass kenasti kätte paistab. „Antud performance ei sega restorani külastajaid, kuid kindlasti toob see sinna inimesi, kes muidu ehk teletorni ei satuks,“ ütlevad korraldajad, kelle sõnul on “Kõrgelt öeldud” performance’i osa kuuldemänguna sobilik ka emakeelepäeva puhul raadio otse-eetrisse. „Kuuldemäng lisab “Kõrgelt öeldud” mõttemaailma ka teletorni tõelise eesmärgi – olla üle, nähtav ning kuuldav,“ ütles Jürgen Volmer, kutsudes ajakirjanikke seda aktsiooni otse kajastama 14. märtsil kell 15.00.

FB sündmuse leiab siit: https://www.facebook.com/events/173525650540236/

Küsimusi saab esitada ka teletorni FB lehel, andes teada, mis teid täna kõige rohkem mõtlema paneb, huvitab, kurvastab, rõõmustab? Osalejate vahel loositakse välja Viking Line Eesti kinkekaart reisile Tallinn-Helsingi-Tallinn ja teletorni perepääse.
Lisainfo:

Jüri Kriisemann
SA Tallinna Teletorn juhataja
5068 088
jyri.kriisemann@teletorn.ee

Anumai Raska
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Etenduskunstide osakond
5907 4979
anumairaska@gmail.com

 

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 14.03.2020
  • 14:00-16:00