“Bach. Goldberg” albumi esitlus

Toimumiseaeg

03.07.2021

Tuntud eesti muusikutest koosnev kvartett esitleb uut albumit, millel kõlavad Johann Sebastian Bachi kuulsad Goldbergi variatsioonid kaasaegses võtmes.

Andres Mustonen kirjutab albumi ümbrisel: “Variatsioonid – mis ju iseenesest on improvisatsioonid mingi teema põhjal – juhivad meid üha uuetele loomingulistele teedele. Et Bachi muusikat võib pidada üleskirjutatud improvisatsioonideks, siis on muusikaloos Bach meile suurim hingesugulane – jazzmuusik. See äratundmine ajendas meid tegelema Goldbergi variatsioonidega ning ka heliplaadile jäädvustama ühe võimalikest lähenemistest Bachi imelisele, igavesele teemale.”

Aastatega ühtse hingamise saavutanud koosseis on pannud Vivaldi ja Corelli rokkima, Bachi svingima ja helide geograafiline haare on laienenud Lähis-Ida muusikani. Kvarteti eesmärk on ühise helivälja otsimine eri sajandite kõlade vahel, mis puudutaks kuulajat ja mõjuks aktuaalsena ka kaasajas.

Esinevad:

Andres Mustonen – viiul
Jaak Sooäär – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass
Tanel Ruben – trummid

Piletihind:

Tavapilet – 20€
Sooduspilet õpilasele ja pensionärile – 16€
Teletorni Aastapileti omanikule – 18€

Kontsert toimub Teletorni vaateplatvormil 21. korrusel.

Piletihinnas sisaldub Teletorni külastus enne või pärast kontserti, kus saate nautida vaadet Põhja-Euroopa kõrgeimalt avatud rõdult. Soovi korral broneerige laud alates 18.00 Teletorni restoranis.

Üritus Facebookis