Mextonia 2017 festivali perepäev Teletorni õuel 20.-21. juunil.

Toimumiseaeg

20.06.2017 - 21.06.2017

14.-22. juunil 2017 toimub Tallinnas kultuuridevaheline seinamaalingute festival MEXTONIA, mis ühendab eri kultuure läbi värvide. 

20.-21. juunil kell 12.00-16.00  toimub Teletorni õuel festivali lustlik perepäev

See on ainus festivalipaik, kus huvilised ka ise kaasa lüüa saavad. Kunstihuvilistele noortele pakutakse võimalust suurprojektis osaleda, värvides koos üle Teletorni õuel oleva Eesti Sõjamuuseumi soomuki. Juhendajateks on Mextonia programmis osalevad kunstnikud.

Juba 14. juunil asus Mehhiko grafiti- kunstnik Tania Quezada Teletorni õuel värvima siseaeda, teose nimi on “Reaalsus läbi traditsioonide”, hiljem lisanduvad aeda värvima kõik festivalil osalevad kunstnikud.

Lisaks grafitile on tänaval teisigi kuntstivorme. Tänavalt on laiadesse massidesse jõudnud palju erinevaid tantsustiile. Millised need on ja kui lihtne on tantsuga algust teha tutvustab teile
JJ-STREET tantsukool.  Osa saab võtta ka tänavatantsutundiest ja vaadata tansuesinemsi.

Mextonia perepäev on kõigile TASUTA. Tulge vaatama, kuidas sünnib grafiti ja saate ka ise osaleda!

—————————————————————————————————————————

Mextonia on seinamaalingute festival, mis on kingitus mehhiklastelt eestlastele Eesti 100. aasta juubeli puhul. Tähistades saja aasta juubelit ning tuues esiplaanile eestlaste kultuurijuured, loob Mextonia ühenduslülid Mehhiko ja Eesti vahel, aidates kaasa noorte kunstnike arengule, kes on uued maailma kultuurilise evolutsiooni tšempionid. Viidates Édgar Sánchez’ile, kes on mehhikopoolne Mextonia festivali korraldaja: “Peale sadade seinamaalingute teostamist oma kodumaal, selleks, et tuletada meelde meile endale kultuurijuurtes peituvat väge, ühendame me nüüd jõud eestimaalastega, et tähistada Eestit ning paluda kogu maailmal austada põliskultuure.”

Mextonia festivali raames pakutakse kunstihuvilistele noortele võimalust suurprojektist osa saada, värvides koos üle Teletorni õuel olev Sõjamuuseumi soomuk. Alates 14. juunist värvitakse üle ka Teletorni siseaed, aia grafiti teostab  Mehhiko kunstnik Tania Quezada (hiljem lisanduvad kõik  festivalil osalevad kunstnikud), teose nimi on “Reaalsus läbi traditsioonide”. Soomuki maalingut koos lastega koordineerib Mehhiko kunstnik Moste koos eestipoolse abilisega.

Soomuki värvimise ja tänavatantsu töötoad toimuvad kahel päeval. Juhendajateks on Mextonia programmis osalevad kunstnikud. Lisaks grafiti-kunstile toome Teletorni õuele tänavakultuuri tänavatantsu.

Töötubadesse võib ka  eelregistreeruda (teata palun oma nimi, osalemise kuupäev ja kellaaeg, lisaks kontaktandmed) meiliaadressil: teletorn@teletorn.ee

Perepäeva ajakava:

20. juuni

12.00-13.00 Töötuba (soomuki kujundamine)
13.00 Tänavatants ja tantsu koolitus
13.30-14.30 Töötuba (soomuki kujundamine)
14.30 Tänavatants ja tantsu koolitus
15.00-16.00 Töötuba (soomuki kujundamine)

21. juuni

12.00-13.00 Töötuba (soomuki kujundamine)
13.00 Tänavatants ja tantsu koolitus
13.30-14.30 Töötuba (soomuki kujundamine)
14.30 Tänavatants/ETI tegevused

Festivali korraldajad on organisatsioon Nueve Arte Urbano Mehhikost ja Todoesuno Eesti. Festivalile aitavad kaasa kohalikud organisatsioonid EKKM, Stencibility, Pirados, JJ-Street Baltic Sessions ning Tallinna Ülikooli kultuuriakadeemik Marju Kõivupuu. Festivalil osaleb 36 “Transgraffiti” kunstnikku Eestist, 16 Mehhikost ja 8 ülejäänud maailmast ning 15 “mextonia” korraldustiimi liiget valdavalt Mehhiko eravõtte Incuse SA de CV rahalisel toetusel.

Seinamaalinguid teostatakse festivali päevadel enam kui 25 erinevas asukohas üle Tallinna, moodustades kokku üle viie tuhande ruutmeetri seinapinda, mille tarbeks on eksklusiivselt eksporditud Mehhiko värv. Eesmärgiks on tuua tähelepanu alla Eesti põliskultuuri võtmeikoonid ning toetada “kultuuride vabadust”, koondab festival 60 “Transgraffiti” kunstnikku: seal hulgas mehhiklased Sermob, Sens ja Renata; eestlane Silver “SBoy” Seeblum; hispaanlased Boa Mistura; uus-meremaallane Aaron Glasson organisatsioonist PangeaSeed Sea Walls.

Lisamaterjaliga tutvumiseks vajalikud lingid:

  • Sündmuse koduleht siin
  • Sündmuse FB leht siin
  • Video siin
  • Osalejate nimekiri siin
  • Mextonia manifest siin

mex2