Näitus “Mulle meeldib puu otsas ronida”

Toimumiseaeg

08.01.2024 - 12.04.2024

Kunstnik: Karoline Lohe 

Kuraator: mortimer 

Karoline esiknäitus on avatud Tallinna Teletornis 11.01 – 12.04.2024. 

Naudi kesktalvel suve- ja värvidemaagiat!

Karoline Lohe, 20-aastane Ukraina juurtega EKA stsenograafia teise kursuse tudeng, viib sind teekonnale, kus mustvalge argipäev muutub värviliseks ja nostalgiahõnguliseks unenäomaailmaks. Näitus kombineerib fotod ja joonistused, mis sulanduvad kokku justkui kunstniku päeviku sissevaateks.

Näituse avab teise korruse vitraažisaalis olev video, mis viib sind uude reaalsusesse. 21. korrusel olevad teosed muudavad ruumi mänguliseks ja värvikaks, nagu oleksid astunud kunstniku maailma.

Karoline Lohe ammutab inspiratsiooni Tove Janssoni maailmast, moodustades mänguasjade, lapse vaatenurga ja brutaalse minimalismi kelmika sulami. Metsas seiklemine on kunstniku jaoks oluline osa loovprotsessist – tema lemmikpuud on kased.

Näitus kannab endas rohelist sõnumit, sest kõik teosed on üles pandud taaskasutatud raamides ning prinditud taaskasutatud paberile. “Mulle meeldib puu otsas ronida” kutsub vaatajat endas hoidma nostalgiat ja lapselikkust. Meenuta vanaema maakodus suvede veetmist – milline mõnus ja vaba tunne seal oli.

Näitus viib sind argielust eemale justkui metsa puu otsa ronima, et end hetkeks unustada ja väikestest asjadest rõõmu tunda. Tule kohtu kunstiga, mis äratab ellu suve mälestused ja avab ukse unenäomaailma!