Teletorni näitus ” Elus Universum”

Tallinna Teletornis on uus ekspositsioon “Elus Universum”, mis avab universumi saladusi.

Tallinna Teletorn vahetas talveperioodiks välja oma põhiekspositsiooni ja koostöös Eesti Kosmosekeskuse tippteadlastega loodi Teletorni unikaalne universumi teemaline ekspositsioon. Tegemist on Tartu Observatooriumi teadlaste poolt spetsiaalselt Tallinna Teletornile loodud näitusega, kus on lisaks visuaalekspositsioonile ka põnev kogemus-tundmuslik osa.

Elus UniversumbElus Universum

Uus ekspositsioon kannab üldpealkirja „Elus Universum“ ja on huvilistele avatud kuni 30. aprill 2016.

Kosmoseteadlaste poolt koostatud rahvusvaheline näitus on esmakordne sellelaadne Eestis. Näitusel tuuakse välja teaduse uusimad avastused kosmosevallas – alates tehnoloogiast kuni universumi mõistatusteni välja. Lisaks avaneb igal külastajal kohapeal võimalus testida güroskoopi ning esitada küsimusi ja saada vastuseid spetsiaalsetel näitust täiendavatel kohtumisõhtutel teadlastega.

Näituse koostamisel on lisaks Tartu Observatooriumi ja Tartu Ülikooli teadustöödele kasutatud pilte ja videomaterjali Euroopa Komoseagentuuri (ESA), Euroopa Lõunaobservatooriumi (ESO), Ameerika rahvusliku komoseagentuuri (NASA) arhiividest. Ekspositsiooni on integreeritud ka Eesti kosmosehuvilise ja hobifotograafi Raivo Heina digitaalfotode näitus, kus tulevad esitlusele ka mitu esmakordselt avalikkusele tutvustatavad kosmosefotot.

Näituse „Elus Universum“ raames toimuvad Tallinna Teletornis kohtumisõhtud kosmoseteadlastega.

Inspireerivale vestlusõhtule oodatakse kõiki, kel huvi kosmoses toimuva vastu. See on suurepärane võimalus saada osa kosmoseteadlase inspireerivast mõttemaailmast ja kuulda värskeid uudiseid otse allikatelt.

VIIMANE LOENG:
K, 20. aprillil kell 18 – Anu Reinart ja Piia Post „ Maast ja ilmast“ TASUTA (Kinosaal 2 k.). Panoraamkorrusele pääseb tavapiletiga. 

Registreeru loengutele SIIN

 

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 01.01.2016