60 aastat esimesest “Kalevi Suursõidust”

60 aastat esimesest “Kalevi Suursõidust”

21. septembril tähistatakse Teletorni juures “Kalevi Suursõidu” 60ndat aastapäeva.

Tuleval laupäeval 21. septembril algusega kell 14.00 tähistavad Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon ja Eesti Autospordi Liit Tallinna Teletorni territooriumil pidulikult 60 aasta möödumist esimesest “Kalevi Suursõidust”. Üritusele on oodatud osalema kõiki legendaarsel võidusõidul osalenud sportlased ja funktsionärid.

Laupäeval on Teletorni alumise sissepääsu juures ka “Kalevi Suursõidu” teemaline väljapanek, kus saab kella 14st näha nii võidusõidutehnikat kui ka muid temaatilisi esemeid ja infomaterjale.

Värskendamaks Kalevi SS-i algusaegu näidatakse Teletorni kinosaalis legendaarset Eesti võidusõidu filmi “Vallatud kurvid” ning moto- ja autospordi litsentsiomanikele kehtib Teletornis sooduspilet hinnaga 7€, millega saab ka filmi vaatama.

“Kalevi” motoklubi looja Richar Lauri poolt 1959ndal aastal ellu kutsutud “Kalevi Suursõidu” start anti Teletorni ees asuva Kalevi motoklubi hoone juurest ja kulges esimesel aastal kulges Iru-Lükati-Kloostrimetsa ringil.
8,646 kilomeetri pikkusel rajal võisteldi ainult esimesel aastal ning ühtekokku on “Kalevi Suursõitu” peetud viiel erineval rajal ning kolm aastat võisteldi mujal Eestis, kaks korda Tartus ja korra Viljandis.

kalevivõidusõit

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 21.09.2019
  • 14.00