Teletorn kutsub taasiseseisvuspäeva perepäevale 20. augustil

Teletorn kutsub taasiseseisvuspäeva perepäevale 20. augustil

PRESSITEADE
Tallinna Teletorn
15. august 2019

Teletorn tähistab Eesti iseseisvuse taastamise päeva 20. augustil perepäeva ja Uku Suviste kontserdiga.

Tallinna Teletorn, Kaitseliidu Tallinna Malev ja Pirita Linnaosavalitsus tähistavad kaheksandat korda vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva 20. augustil perepäevaga, mil teletorni õuele oodatakse kõiki, keda huvitavad Eesti iseseisvuse taastamise sündmused ning riigi ja kodu kaitsmisega seonduv.

„Teletorn on saanud taasiseseisvumisaja sündmuste oluliseks sümboliks, kus ühiselt perepäeva pidamine ja Eestile ärevate hetkede meenutamine on muutunud ilusaks traditsiooniks. Teletorn on pannud kokku põneva ja ajaloolise kava, mida on igas vanuses inimestel kindlasti huvitav vaadata ja selles kaasa lüüa,“ ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

„Perepäeva idee on jätkuvalt inimestele meelde tuletada, mida nad ise saavad oma vabaduse ja iseseisvuse heaks ära teha. Sellel aastal soovime siduda õuealal olevad tegevused võimalikult palju meie uue geeninäitusega ja otsida tänaste noorte kaitsetahte geneetilisi seoseid meie esivanematega“, ütles teletorni juhataja Jüri Kriisemann.

Perepäeval saab näha, kuidas töötavad need inimesed, kellest sõltub tänapäeval Eesti iseseisvus ja heaolu – oma tegemisi demonstreerivad Kaitseliit, Kaitsevägi, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Punane Rist, Naabrivalve ning Kodutütred ja Noorkotkad.

Teletorni õuealal näeb kell 14.00 Kaitseliidu Ida Üksikkompanii näidislahingut ja kell 16.00 Politseiameti kiirreageerijate näidisesinemist.

Teletorni Kiviaia parklas on esitletud liitlaste soomustehnika ning kaks BTR soomukit, millega saavad lapsed ka sõita.

Politsei, kiirabi ja päästjad tutvustavad huvilistele oma tööd ja vahendeid. Lisaks on avatud Tallinna Maleva Airsoft lasketiir. Kohal on ka Tallinna vanglateenistus oma  telgi, bussi, erivahendite ja VR-prillidega vangla elu-olu ja töökohti tutvustamas.

Muusikalise poole eest hoolitsevad Kaitseliidu Tallinna Maleva orkester ja ansambel Mustad Kolonelid ning päeva viimase esinejana astub lavale kell 17.00 Uku Suviste.

Lastele on avatud meisterdamise loovustoad teletornilt ja Sõjamuuseumilt. Kehakinnitust pakuvad erinevad toitlustajad ja teletorni enda restorani õuealal asuv suve-lounge Kuppel.

20. augusti perepäev teletorni õuel algab kell 11.00 ning kestab 18.00-ni. Kõik õueala tegevused on TASUTA!

Kinosaalis etenduvad geeniteemalised filmid, mis haakuvad tornis avatud geenitehnoloogiaalase näitusega „Geeniaalne“.

Perepäeval kuulutab linnaosavalitsus välja ka Pirita kaunima koduaia konkursi võitjad ning annab üle auhinnad.

Kava näeb SIIT.

Lisainfo:

Jüri Kriisemann
SA Tallinna Teletorn juhataja
mob: 506 8088
e-mail: jyri.kriisemann@teletorn.ee

Merike Pinn
avalike suhete nõunik
Pirita Linnaosa Valitsus
Mob:+372 505 4894
e-mail: merike.pinn@tallinnlv.ee

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 20.08.2019
  • 11.00-19.00