Teletornis saab nautida Eesti parimaid looduspilte

Teletornis saab nautida Eesti parimaid looduspilte

30. novembril avatakse Teletornis Eesti parimate loodusfotode ülevaatenäitus. Väljapanekul on 60 suuremõõdulist viimastel aastatel auhinnatud ajakirja Eesti Loodus fotovõistluse fotot. Näitus jääb avatuks kuni 16. aprillini 2017.

Näituse avamisel kuulutatakse välja 2016 aasta parimad loodusfotod ja 10 neist on ka näitusel imetlemiseks. Ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Toomas Kuke sõnul on siiani igal aastal auhinnatavaid fotosid saanud nautida vaid elektrooniliselt ekraanilt ning auhinnatseremoonial siis nüüd on parimad palad toodud laiema auditooriumi ette kvaliteetses väljaprindis.

Teletorni juhi Riina Roosipuu sõnul on Teletorn Eesti looduspiltide esitlemiseks parim koht, sest tornist avanevad vaated täiendavad fotodelt saadavat tunnetust, mängides vastavalt ilmale vaadetega ning lisaks saavad meie loodusfotograafia kõrgest tasemest nüüd osa ka paljud välismaalased

Ajakiri „Eesti Loodus“ on korraldanud fotovõistlusi 16 korda: esimene oli aastal 2000. Antud näitusele on välja valitud 50 tööd viimase kolme aasta võistluste auhinnatud töödest, mida oli kokku ligi 80. Teistest võistlustest eristab Eesti Looduse fotovõistlust keskendatus liigipiltidele: pildistatud loom, taim või seen peab olema äratuntav, fotograaf peab näitusele saadetud pildile lisama lühikese loo foto saamisest ja nimetama pildistatud organismi nii täpselt, kui oskab. Tavapärane „maastiku“ kategooria Eesti Looduse võistlusel puudub. Koostöös keskkonnaministeeriumiga on eraldi välja antud eriauhinda parima elurikkuse foto eest.2016. aasta fotovõistlus parimad tööd selgusid novembris.

Eesti Lood

Näituse ajal toimuvad Teletornis temaatilised loengud. Esimene kohtumisõhtu toimub juba 25. jaanuaril kl 18, õhtu külaline on ilmateadlane Jüri Kamenik. Eelregistreerides on loengutes osalemine tasuta. Oma tulekust saad teatada SIIN

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 01.12.2016
  • 10:00