Tallinna Teletornil möödub viis aastat taasavamisest

Tallinna Teletornil möödub viis aastat taasavamisest

Sel pühapäeval, 2. aprillil kl 11 toimub kuues Tallinna Teletorni trepijooks Tallinn TV-Tower Run 2017, millega tähistatakse Teletorni taasavamist. Viie aasta jooksul on Teletorni külastatud 870 000 korral, pooled külalistest on välisturistid.

Teletorni trepijooksu distantsiks on 170 meetrit treppidel ehk 870 trepiastet. Stardid on avatud vahemikus 11.00-12.30 ning rajale pääsevad osalejad elavas järjekorras paarikümnesekundilise ajaintervalli tagant. Starti on oodatud kõik piisavalt treenitud ning terved huvilised alates 15. eluaastast. Kokku saab trepijooksul osalemise võimaluse 250 võistlejat. Eelregistreerimine: www.trepijooks.ee.

Tallinna Teletorni trepijooks kuulub võistlusena WFGT  (World Federation of Great Towers) Towerrunning Challenge  2017 jooksude nimistusse ning annab kohalikele võistlejatele võimaluse mõõtu võtta muu maailma sportlastega. Trepijooks on ühtlasi ka Eestisisese SAUCONY trepijooksu karikasarja 2017 IV osavõistluseks. Trepijooksust täpsemalt: https://teletorn.ee/sundmused/teletorni-trepijooks/

Teletorni trepijooksu peakorraldajaks on MTÜ Tallinna Tõusujooksud. 2016 aastal oli kiireim trepijooksja meestest Rauno Tiits ajaga 04.46 ja naistest Elery Zadonski ajaga 05.56.
Teletorni trepijooksu absoluutne rekord kuulub hetkel maailmameistrist poolakale Piotr Lobodzinskile (aeg 04.10) kes jooksis selle aja ette 2014. aastal.
Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana.

Trepijooks. TV Tower Run

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 02.04.2017
  • 11:00